Csapkod, kiabál, ellenkezik, visszabeszél, alkudozik, kiborul, elkummant-elferdít dolgokat.
Igyekszünk következetesek meg rugalmasak is lenni, de leginkább el vagyunk fáradva, és azt érezzük: másoknak ez biztosan jobban megy, mi rontottunk el valamit. A teendőlistánk lebeg a szemünk előtt, hiszen szorítanak a napi feladatok, amelyek mintha sosem fogynának el, a kívánságlistánk pedig hátrasorolódik, és vele együtt a lelassulás, az öröm, az önfeledtség valahogyan elvész. Veled érzek. És lehet jobb.
Mi a hatékony határszabás titka?
Az, hogy szem előtt tartjuk: először kapcsolódunk, utána korrigálunk.
Vagyis hogy nem fogjuk tudni elérni, hogy a gyerekünk betartsa az általunk megszabott határt, ha nem érzi velünk a kapcsolódást. Ez nehéz. De a jó hír az, hogy léteznek működő és begyakorolható eszközök a hatékony, kapcsolódva történő határszabásra.
Éppen ezt fogjuk gyakorolni ezen az interaktív műhelymunkán, a résztvevők helyzeteire szabva.
Mi történik pontosan a műhelymunkán?
- Szó lesz röviden arról, milyen érzések és dinamikák teremtik újra a gyerekünkkel való erőharcot nap mint nap, hogy megértsük, mi is zajlik ilyenkor pontosan.
- Megmutatom a „kapcsolódj, mielőtt korrigálsz” elvét és lehetséges gyakorlati eszközeit, a mindennapok helyzeteire szabva. Lehetünk játékosak vagy komolyak, lehet a gyerekünk 1 éves vagy 16, az eszközök variálhatók és a gyerekek életkorához igazíthatók. Atipikus fejlődésű gyerekeknél is jól működnek.
- Kipróbálunk egy felnőtteket támogató, a mindennapokba is bevezethető eszközt, amellyel magunkat hozzuk abba a mentális-érzelmi állapotba, amelyből valóban tudunk kapcsolódva határt szabni.
- Elhozhatod a kérdéseidet, amelyek a ti saját helyzeteitekről szólnak, hiszen minden család más, és élőben kaphatsz választ arra a kérdésre, hogy „Jó, de nálunk az van, hogy… szóval hogy is fogjak neki?”
+1: Mindez egy elfogadó, támogató, megtartó közegben, szülőtársaiddal, ahol az általatok elhangzott személyes történekere titoktartást fogadunk, így lesz ez egy biztonságos tanulási helyzet.
Lehet határokat szabni úgy is, hogy a kapcsolatunk közben nem sérül. Jelentkezz és próbáld ki: támogatással lehetséges, hogy többször lásd magad olyan szülőnek, mint amilyen lenni szeretnél.
HOGYAN VEHETEK RÉSZT?
- A műhelymunka díja 8.500 Ft, ha február 5-ig jelentkezel.
- Február 6-tól a részvérel díja 9.500 Ft.
- Jelentkezz üzenetben vagy e-mailen február 20-ig: flora@megbeszeljuk.hu, és írd meg a számlázási címed. A számla befizetése után megkapod a Zoom linket és a további tudnivalókat. A műhelymunkán való részvételhez fontos, hogy letöltsd a Zoom alkalmazást, és hogy egy csendes helyiségből kapcsolódj be, egyedül, gyerekmentesen – ez a te időd.
- FONTOS: maximum 12 fő a csoportlétszám, hogy mindenkire elegendő figyelem jusson.
MIKOR IS LESZ?
2024. február 26-án, 17:00-19:00 óra között, online, Zoom alkalmazáson.
Akkor is írj nyugodtan, ha bizonytalan vagy, neked való-e!