fbpx
Események betöltése

« Összes Események

Játékos nevelési eszközök a mindennapokban – online műhelymunka szülőknek

2025-01-13 @ 17:00 - 19:00

Ha már unod a saját mondataidat is, mint mondjuk azt, hogy „mire háromig számolok” vagy hogy „csak akkor veszel komolyan, ha kiabálok, mit csináljak már, álljak fejen?” – akkor ez a műhelymunka neked szól.

Mik azok a játékos gyereknevelési eszközök?

Minden, ami a szülő-gyerek kapcsolódást elősegíti a mindennapokban, és van benne humor, szülői részről önirónia, akár egy kis színészkedés, és a gyerekünk mosolygását, kuncogását, nevetését váltja ki.

  • Például egy határszabás nézhet ki úgy is, amikor a gyerekünk nem akar fogat mosni, hogy a fogkefe nevében beszélünk, aki rimánkodik, hogy hadd jusson a gyerekünk gyöngyfogacskáihoz, mert fogmanókat akar irtani, és játékosan üldözőbe vesszük a gyereket, aki ha beszáll a játékba, máris megváltozik a helyzet dinamikája: erőharcból szövetség alakul. Innen már könnyebb lesz az együttműködés felé lépni, hiszen egy csapat vagytok újra.
  • Vagy akár a félelmek is oldhatók játékos eszközök segítségével: a gyerekünket fel kell készítenünk vérvételre, már elmeséltük neki mindent, mi hogyan fog történni, elolvastuk az összes mesét a témában, próbáltuk perspektívába helyezni a dolgokat (pár perc alatt túl leszünk rajta), lehet, hogy jutalmat is beígértünk, ő mégis azt hajtogatja, hogy fél. Ilyenkor például játszhatunk orvosost úgy, hogy ő legyen a doki, és végrehajthat mindenféle beavatkozást rajtunk vagy a játékain, és „szegény alanyok” pedig látványosan félnek, megszöknek, elbújnak, de Dr. Gyermek mégis a végén megtalál mindenkit és megcsinálja a beavatkozást. Lehet, hogy újra és újra ezt a játékot kéri, hiszen így dolgozik a témán, az érzésein – gyereknyelven. És amikor eljön a vérvétel napja, talán könnyebben, kevesebb félelemmel sikerül átmenni a beavatkozáson, és könnyebb rá jó szívvel visszanézni. Ehhez persze fontos, hogy igazat mondjunk neki végig arról, ami történni fog, és ne bagatellizáljuk a félelmét. A Kapcsolódó Nevelés erre is ad kiegészítő támpontokat, amelyeket a műhelyen végigveszünk.

 

Na és mi van akkor, ha én egyszerűen nem vagyok játékos szülő?

Én sem voltam az, jól tudtam együttérezni, beszélgetni a gyerekemmel, de a játékos eszközök sokáig nem akadtak a kezem ügyébe. Viszont egyszer csak sikerült átlendülnöm, és azóta kiderült, hogy ez az egyik szülői erősségem. Ehhez szükség volt sok gyakorlásra, sok jó ötletre és társas támogatásra – utóbbinak van egy szuperhatékony formája, amit a műhelymunkán ki is fogunk próbálni: ez a Páros Meghallgatás. A csoport ereje pedig lendületet ad és abban segít, hogy érezd: nem vagy egyedül.

Tehát igen, mégis lehetséges, hogy a határszabás nem csak arról szólhat, hogy kiabálunk, fenyegetünk vagy büntetést helyezünk kilátásba! A félelmek feloldása sem kizárólag meséken vagy beszélgetéseken át történhet, ezek remek kiegészítői az élményt adó játékok, amelyekben a gyerekünk megélheti ügyességét, erejét, magabiztosságát. Az online műhelymunkán a Kapcsolódó Nevelés gyakorlati eszközeit hívjuk segítségül, és mivel kis létszámú csoporttal dolgozunk, lesz lehetőség arra, hogy a te helyzeteidre szabjuk ezeket.

HOL? MIKOR? MENNYIÉRT?

  • A műhelymunka 2025.01.13-án, 17:00-19:00, Zoomon zajlik, minumum 6, maximum 10 fő részvételével.
  • Fontos: gyerek nélkül, képpel-hanggal fogadunk résztvevőket, hogy minél inkább megteremtsük a védett csoport érzését.
  • A műhelymunka díja most még tavalyi áron 9.500 Ft.
  • Páros kedvezmény: ha a pároddal, barátoddal, barátnőddel szeretnél részt venni, akkor fejenként 7.000 Ft a részvételi díj.
  • A műhelymunka Zoomon zajlik, minimum 6, maximum 10 résztvevővel.
  • Csoporttitokkal dolgozunk, ezért nem vesszük fel az eseményt, de a témában lesz 2025-ben elérhető videó a készülő videótáramban.
  • Jelentkezz e-mailben január 6-ig: flora@megbeszeljuk.hu

Részletek

Dátum:
2025-01-13
Időpont:
17:00 - 19:00

Szervező

Bacsó Flóra
Phone
+36204483737
Email
flora@megbeszeljuk.hu
View Szervező Website

Helyszín

Zoom alkalmazás
Magyarország + Google Térkép