Már nem kisgyerek, de még nem nagykamasz. Néha még olyan, mintha kicsi lenne, néha meg csak nézünk, hogy hova tette a gyerekünket, akit eddig ismertünk. Tudjuk, hogy fontos az önállóságát támogatnunk, de nehéz néha megtalálni, mennyi támogatást adjunk, mit is várjunk el pontosan. És már nem mindig olyan könnyű kapcsolódni, pedig azt hittük, ez még kicsit később jön…
A nagyobb gyerekek is ugyanúgy igénylik a jelenlétünket, fontos nekik, hogy figyelmet kapjanak tőlünk, szeretnék megmutatni, hogy vannak, számítanak a támogatásunkra. És persze azt is szeretik, ha elismerjük, hogy ők bizony már nagyok, de ebben a változásban is szükségük van megértésre, határokra, rugalmasságra, és arra, hogy horgonyuk legyünk érzelmeik viharában.
A Kapcsolódó Nevelés eszközei:
ugyanolyan jól tudnak működni, mint kisebb gyerekeknél, de lehet, hogy pár dolgon érdemes egy picit változtatnunk, hogy ehhez az életszakaszhoz jobban illeszkedjenek. Az a szuper ezekben a módszerekben, hogy rugalmasan az adott család helyzetire szabhatók, és ezen az online műhelymunkán éppen ezt fogjuk csinálni. Hozd a helyzeted és kapj igazán neked szóló válaszokat!
Bacsó Flóra, pedagógus, Kapcsolódó Nevelés oktató, konfliktuskezelési szakember, kiskamaszt nevelő szülő, aki jelenleg a családterápiás alapképzés hallgatója.